Güvercin Yuvamız
14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı 66222332
Güvercin Yuvamız
14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı 66222332
Güvercin Yuvamız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doludizgin Yıllar Ailesinin Güvercin Yuvası

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı

YazarMesaj
ugurgören
Admin
ugurgören

14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı Empty
MesajKonu: 14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı   14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı I_icon_minitimeSalı Ocak 19, 2010 12:28 am

14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı Af40f62ae8cd80791b33610da87c4b81
14 Yaşında İlk Romanı Yayımlandı!..
Marmaris'te yaşayan Rana Demiriz'in, 20 yaşındaki bir genç kızın Amerika'dan İspanya'ya yaşadığı fantastik olayları anlattığı romanı okuyucuyla buluştu...

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Rana Demiriz, roman yazdı. Demiriz'in 'Göldeki Işıklar' isimli romanı, bugün okuyucuyla buluştu.

Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Rana Demiriz, Marmaris Öğretmen Evi'nde Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, yayın evi sahibi, öğretmenleri ve ailesinin katıldığı basın toplantısında romanını tanıttı.

Romanını geçen yıl şubatta yazmaya başlayıp, haziranda bitirdiğini belirten Demiriz, ''Okuldan gelip bilgisayar başına oturarak yazmak gerçekten çok güzel bir duyguydu. Kitabı bitirdikten sonra Türkçe öğretmenimle paylaştım. Sonra da İstanbul'da yayınevleri maceramız başladı. Kitabım yayımlandığı için çok mutluyum'' dedi.

Demiriz, romanı hakkında şunları söyledi:

''Romanım 20 yaşındaki bir genç kızın Amerika'da başlayıp, İspanya'da devam eden ve başından geçen fantastik olayları anlatıyor. Pek iddialı konuşmak istemiyorum ama bugüne kadar kitabı eline alan bırakamadı. Herkesin bir solukta okuyacağını düşünüyorum. Yayıncımızın söylediğine göre de Türkiye'nin en genç roman yazarıymışım. Bu unvanı taşıdığım için çok gururluyum.''

Genç yazarın öncelikle anne ve babasının tebrik edilmesi gerektiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aldoğan ise ailelerin çocuklarını ilgi duyduğu alanlarda desteklemesi gerektiğini bildirdi.

Aldoğan, Rana'nın derslerinin de çok iyi olduğunu ve ilköğretimi birincilikle bitirdiğini belirtti.

(AA)

Yorumu:
‘Yazar’ sıfatını kullanmak benim için belki de doğru değil. Yazmak için belli bir birikim gerekir derler ya; ben de öyle bir bilgi birimi yok. Sadece hayal gücümün ürettikleri birikmişti. Ve anlattım. Neler kurguladıysam hepsini yazdım. Ben kendimi bir anlatıcı olarak görüyorum.Yıllardır içimde biriktirdiğim ve on dört yaşında patlamış olan bu hikayenin bir gün yayınlanacağını hiç tahmin bile edemezdim. Oysa şimdi… kütüphanemde okumayı çok sevdiğim kitapların arasında artık benim kitabım var. Olayların arkasına saklanmış olan bir aşk hikayesi bu. Yaşıma bakmayın hiç. Yaşamadığım şeyleri anlattım ben.
Olayların geçtiği yerlere hiç gitmedim. Google Earth’ den sokak sokak dolaşarak anlattım her şeyi. Ama bunlar sadece bir aracı. Ben kendi dünyamı kurguladım zaten. Şimdi kendi kitabımı yazmış olmanın verdiği gururu yaşıyorum. Bu güzel yolda beni destekleyen ve her vazgeçmek üzere olduğum anda beni cesaretlendiren aileme sonsuz teşekkürler.
https://guvercinyuvamiz.yetkin-forum.com

14 Yaşında İlk Romanını Yayımladı
1 sayfadaki 1 sayfası